Presell Pages co to takiego?

Posted by

Jedną z metod skutecznego pozycjonowania, która dopiero w ostatnich kilku latach stała się niezwykle popularna jest tworzenie krótkich artykułów posiadających w treści link do promowanej strony. Presell pages są właśnie stronami posiadającymi pogrupowane tematycznie katalogi z wyborem takich artykułów, gdzie można również dodawać własne teksty wraz z linkami. Jest to transakcja korzystna dla obydwu stron, ponieważ właściciel witryny z „preclami” zyskuje nowe treści, natomiast osoba dodająca artykuł ma możliwość zareklamowania swojej strony i jednocześnie poprawia jej pozycjonowanie.

Działa to na podobnej zasadzie co katalogi ze stronami, jednak w tym przypadku mamy do czynienia nie tylko z linkiem do witryny i jej krótkim opisem ale również z jakąś treścią. Taka metoda wiąże się również ze stworzeniem o wiele bardziej wartościowego odnośnika do naszej strony, który nie powoduje jedynie zaśmiecania Sieci i nie jest uznawany przez Internautów za spam. Osoba odwiedzająca stronę poza możliwością kliknięcia w link ma również możliwość przeczytania artykułu i zdobycia kilku nowych informacji.

One comment

  1. Kiedyś dzięki tzw. presell page pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach było skuteczne. Obecnie takie miejsca omija się. Mało jest porządnych presell page na naszym rynku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *